Geçtiğimiz gün askeri servis aracına yönelik gerçekleştirilen terör saldırısında 28 vatandaşımız hayatını kaybederken 61 vatandaşımız da yaralandı. Hayatını kaybeden 28 vatandaşımızın içerisinde albay ve binbaşı rütbesindeki askerlerin de yer aldığı öğrenildi. Yaralıların tedavileri GATA, Hacettepe ve bir çok hastanede sürüyor.

TBMM, Başbakanlık, İçişleri Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Deniz, Hava ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı, askeri lojmanlarının bulunduğu ve Ankara’nın merkezi olarak nitelendirilen bölgede askeri servis aracının kırmızı ışıkta beklediği sırada gerçekleştirilen saldırıda servis araçları küle dönerken olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye sevk edildi.

Olaydan kısa bir süre sonra basın mensuplarının karşısına çıkarak açıklamalarda bulunan Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, 28 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini söyledi. Emniyet ve istihbarat yetkilileri saldırıyı terör örgütü PKK’nın yaptığından şüphelenirken henüz net bir bilgi gelmiş değil. Patlama Ankara’nın bir çok noktasından duyulurken vatandaşlar panik halinde bölgeden uzaklaşmaya çalıştı. Emekli generallerin lojmanlarının olduğu bölgede gerçekleşen saldırının ardından sosyal medyada binlerce paylaşım yapılırken vatandaşlar terörü lanetledi.

Akşam saatlerinde Twitter ve Facebook gibi sosyal medya sitelerinde meydana gelen yavaşlığın nedeni de saldırıya bağlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here