Ankara’da terörist grupların askeri servis aracına düzenlediği hain saldırıda 28 vatandaşımız şehit olurken, 60’dan fazla vatandaşımızın da yaralandığı öğrenildi.

Bugün akşam saatlerinde gerçekleştirilen saldırının düzenlendiği yer ve saat seçimine bakıldığında hedefin askeri personelin olduğu net bir şekilde görülebiliyor. Genelkurmay Başkanlığı, Bakanlıklar ve Meclis’in tam ortasında gerçekleştirilen hain saldırının etkileri civardaki evlerde de hasara yol açarken, patlama sesinin Dikmen, Bahçelievler, Ayrancı gibi semtlerden net bir şekilde duyulduğu öğrenildi. Şehit sayısının artmasından korkulurken, 60’dan fazla yaralının durumlarının ağır olmadığı belirtiliyor.

Servis araçlarını hem askeri personelin hem de sivil personelin kullandığı öğrenilirken, şehitler arasında Albay ve Binbaşı rütbesindeki askerlerimizin de olduğu öğrenildi.

Son dönemde artan sınır ötesi operasyonlar, komşularla olan ilişkilerin bozulması derken, Ankara’nın göbeğinde bomba patlatılması, hükümetin yanlış politika izlediği ve gerekli güvenlik tedbirlerini almadığını belirten söylemlerde artışa neden oldu. Seçimlerden önce en büyük vaatleri arasında huzur ve istikrarı sağlamak olan AK Parti’nin seçimlerin ardından güven ve istikrar için net adımlar atmaması vatandaşları yeniden düşünmeye sevk etti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here