7 bin 100 liraya kurban hissesi alan vatandaşlar, etlerini teslim almaya gelince şoke oldu

Bursa’da bir et restoranından kurbanlık için 7 bin 100 liraya hisse alan bin 700 kişi, kendilerine sosis gibi teslim edilen etin daha önce kesildiğini ve bozuk olduğunu iddia etti. Restoranı basan vatandaşlar paralarının iadesini isterken, soluğu karakolda aldı. İş yeri sahibinin ifadesine başvurulurken, Bursa İl Tarım Müdürlüğü tarafından yaklaşık 4,5 ton et imha edildi.
View Post

Tanju Özcan’dan Erdoğan’a mektup: Heykel için Cumhurbaşkanı’ndan muvafakat istedim

Seçimlerden önce, “Erdoğan kazanırsa heykelini dikeceğim” diyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan bir açıklama daha geldi. Yaşayan birinin heykelinin yapılabilmesi için kişiden muvafakat alınması gerektiğini belirten Tanju Özcan, “Ben de sözümü tutabilmem için Sayın Cumhurbaşkanı’na mektup yazdım ve kendisinden muvafakat istedim.” dedi.
View Post

Beyoğlu’nda Rus turistin öldürülmesinde kan donduran detay! Katillerinden yardım istemiş

Beyoğlu’nda Rus turist Vyacheslav Nechıpochuk’un öldürülmesiyle ilgili Cihan Kaçmaz ve Umut Arslan tutuklanırken, gözaltına alınan Şervan Y. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. İfadesinde, Nechıpochuk’un telefonunu kaybettiğini, kendilerinden yardım istediğini söyleyen Şervan Y., “Cihan turiste, 100-150 Euro verirsen yardım ederiz diyerek, ceplerini karıştırmaya başladı. Bu nedenle tartışma çıktı. Olay kısa sürede kavgaya dönüştü. Cihan, turisti bıçakladı.” dedi.
View Post

Avrupa’nın 1 numaralı uyuşturucu baronunun Türkiye bağlantılarına operasyon! 200 bin dolar ödülle aranıyor

İstanbul Narkotik polisi, Avrupa’nın en çok aranan uyuşturucu baronlarından biri olan Joseph Johannes Leidekkers’in Türkiye’deki bağlantılarına yönelik kara para aklama operasyonu düzenledi. Operasyonda, uyuşturucu satışından elde edilen paraların Türkiye’de Naci Y. üzerinden aklandığı iddia edildi. Hollanda ve Belçika tarafından 200 bin dolar ödülle aranan Leidekkers’ın babasının evinde de operasyon gerçekleştirildi.
View Post

CHP’ye geri dönen Tanju Özcan’dan Kılıçdaroğlu’na gönderme: Ben Tanju… Döneceğim dedim mi dönerim!

CHP’den 1 yıllığına ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, cezasının sona ermesiyle partisine geri döndü. Kararı sosyal medyadan paylaşan Özcan “Ben Tanju… Döneceğim dedim mi dönerim!” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu da seçimlerde “Ben Kemal geliyorum” sloganını kullanmıştı. Özcan’ın kararı paylaşırken kullandığı ifadeler Kılıçdaroğlu’na gönderme olarak yorumlandı.
View Post

İmamoğlu’nun avukatı yarınki dava öncesi konuştu: 1 yıl ve üzeri hapis cezası çıkarsa seçim hakkını kaybeder

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında Beylikdüzü Belediye Başkanlığı dönemine ilişkin ‘ihaleye fesat karıştırma’ suçlamasıyla açılan davanın ilk duruşması yarın Büyükçekmece Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılacak. Davaya ilişkin konuşan İmamoğlu’nun avukatı Kemal Polat, “İlk duruşmadan herhangi bir karar çıkması söz konusu değil. Ceza alması durumunda ise cezanın miktarı ve türüne bağlı olarak siyasi yasak kararı çıkacak. 1 yıl ve üzeri hapis cezası olduğu takdirde seçim hakkını kaybeder” dedi.
View Post