Geçtiğimiz gün gece yağan karla karışık yağmurun sabaha doğru hava sıcaklığının eksilere düşmesi ile beraber Ankaralılar sabaha buz sürpriziyle uyanmıştı. Sabah saatlerinde özellikle Ankara’nın yüksek yerlerinde ve ara sokaklarda oluşan buzlar vatandaşlara zor anlar yaşatmış ve yer yer ufak kazalara neden olmuştu.

Ankaralılar soğuk bir günün ardından yeni bir güne uyandı ve özellikle açık alanda çalışmak zorunda kalanlar hava durumunu merak ediyorlar. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden aldığımız verilere göre bugün Ankara’da kar ya da yağmur yağışı beklenmiyor. Gündüz saatlerinde hava sıcaklığı 0 ile 1 derece arasında gidip gelecek ve akşamın olmasıyla beraber hava sıcaklıkları -8 dereceye kadar düşecek. Don ve buz olaylarına karşı vatandaşları uyaran Meteoroloji yetkilileri, Perşembe gününden itibaren Ankara’nın yeni bir yağışlı hava dalgasına gireceğini belirtti. Perşembe, Cuma ve Cumartesi günü Ankara’da kar yağışı beklenirken hava sıcaklıkları da zaman zaman -10 dereceye kadar düşebilecek.

Don ve buz olaylarına karşı Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlıkları da tuzlama araçlarını hazır bir şekilde bekletiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here