Haber06.net Özel Haber – Bahçelievler’de bulunan TRT Stüdyoları nedeniyle kaldırımlar araçlara ayrılmış durumda. Geçtiğimiz günlerde haber merkezimize gelen bir şikayet üzerine TRT Stüdyolarının bulunduğu Bahçelievler’e giden muhabirlerimiz adeta şok yaşadı.

TRT’nin ARI ve Orkut Stüdyolarının yer aldığı, Bahçelievler kavşağında yer alan stüdyoların önü açık otopark haline getirilmiş durumda. Fotoğraflardan da göreceğimiz üzere stüdyolardaki bir etkinliğe katılan vatandaşlar yolun iki tarafındaki kaldırımları da adeta gasp etmiş durumda. Yaklaşık 100 metrelik kaldırımı karşılıklı olarak park haline getiren araçlar yüzünden vatandaşlar kaldırımda yürüyecek yer bulamıyor. Araç trafiğinin de oldukça fazla olduğu bölgede kaldırımların park haline gelmesine vatandaşlar isyan etti.

bahceli-park-

Kaldırımlar yürüyecek yer bulamayan vatandaşlar mecburen yola çıkarak yürümeye çalışıyor. Hem özürlü vatandaşlarımız için hazırlanan sarı çizgilerin üzerine park eden, hem de yaya kaldırımlarının tamamını işgal eden araçlara polis ekiplerinin herhangi bir cezai işlem uygulamaması da gözlerden kaçmadı.

bahceli-park

Özellikle stüdyolarda etkinlik olduğu günler kaldırımların bu hale geldiğini belirten vatandaşlar yetkililerden bu duruma bir çözüm bulmasını istedi. Milli Kütüphane’den çıkan öğrenciler de gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler.

-bahceli-park

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here