Ankara Demetevler Çiftlik Kavşağı’nda dün öğle saatlerinde iki aracın karıştığı maddi hasarlı bir kaza meydana geldi.

Alınan bilgiye göre Çiftlik Kavşağı’nda Cumhurbaşkanlığı yönünden gelen araçla, İstanbul yönünden gelen araç kavşak noktasında çarpıştılar. Cumhurbaşkanlığı yönünden gelen araç çarpmanın etkisiyle diğer aracı orta refüjdeki yön tabelalarına kadar sürükledi. Öğlen 12 sularında meydana gelen kazada her iki araçta da maddi kaza meydana gelirken kazaya karışan sürücüler araçlardan inerek trafik ekiplerinin gelmesini beklediler.

demet-kaza

Haber ekibimizin edindiği bilgiye göre kazanın olduğu saatte kavşaktaki trafik lambalarının hiçbiri yanmıyordu. Trafik lambalarının yanmama sebebiyle yol üstünlüğü karmaşası yaşayan sürücüler, yağan yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda son anda frene bassalar da kaza yapmalarına engel olamadılar.

Sürücüler ve araçların içerisindekilerden yaralanan olmazken, sürücüler, araçlarının başında trafik ekiplerinin gelmesini bekledi. Trafik ekiplerinin gelmesi ve raporun tutulmasıyla beraber araçlar bulundukları yerden çekildiler ve kısa süreli aksayan trafik yeniden normal seyrine döndü.

Kaza nedeniyle yol tabelasının yerinden çıktığı ve ağaçların zarar gördüğü gözlendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here