Uzun yıllar Yetiştirme Yurdu olarak hizmet verdikten sonra yaklaşık 2 yıl atıl durumda kalıp madde bağımlılarının meskeni haline gelen ve 2015 yılında Yenimahalle Belediyesi tarafından yıkılan 50’nci Yıl Yetiştirme Yurdu arsasına yapılacak Hükümet Konağı için geri sayım başladı.

Uzun yıllar atıl durumda kalan ve Yenimahallelilerin yanından geçmeye korktuğu bir bina haline gelen 50’nci Yıl Yetiştirme Yurdu Yenimahalle Belediyesi’nin çabalarıyla yıkılmış ve Hükümet Konağı yapılması için Hükümetle görüşmek için oldukça çaba sarfetmişti.

Ankara Valisi Ercan Topaca da dün Yenimahalle Belediyesi’ni ziyaret ederek hem ilçeye yapılan yatırımları hem de yeni projeleri Başkan Fethi Yaşar‘dan dinledi. Hükümet Konağı’nın yapımına bir an önce başlanması için Vali Topaca’dan da destek talep eden Yaşar, yapılacak Hükümet Konağı ile Nüfus müdürlüğü, tapu müdürlüğü, emniyet ve belediyeyi bu binada toplayacağını vatandaşın tek bir yerden bütün işlemlerini halletmesini sağlayacaklarını dile getirdi.

Başkan Yaşar ayrıca yapımına devam edilen YDA Konutları ile prestijli bir konum haline gelen ve nüfusu hızla artan Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ne de okul talebinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here