İsveç Büyükelçiliği vatandaşlarını 26-27 Ocak tarihlerinde her gün yüzbinlerce insanın geçtiği Kızılay Meydanı’ndan uzak durmaları konusunda uyardı.

Son günlerde artan terör olayları ve canlı bomba eylemlerinin ardından önlemleri artıran emniyet güçleri bir çok olayı önlerken 26-27 Ocak tarihlerinde eylem olacağı konusunda sağlam bir uyarı yapıldı. Genelkurmay İstihbarat Birimi’nden de gizli ibareli iç yazışmada görünen eylem haberini İsveç Büyükelçiliği Elçilik sitesinden duyurdu.

26-27 Ocak tarihlerinde terör eylemi olacağı konusunda güçlü bir istihbarat olduğunu belirten Elçilik, bu tarihlerde vatandaşlarının Kızılay ve çevresinden uzak durması konusunda uyardı. İsveç Dışişleri yetkilileri yapılan duyuruyla ilgili resmi bir açıklama yapmazken Türk makamları da resmi bir açıklama yapmaktan kaçındı. Ankara’da da dedikodu şeklinde yayılan bu bilgi vatandaşlar arasında da hızla yayıldı.

Daha önce de ABD Dışişleri yetkileri ve ve Amerika Ankara Büyükelçiliği bu tarz duyurularla vatandaşlarını uyarmış ve bazı noktalardan uzak kalmalarını istemişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here