Dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Adele’nin Ahmet Kaya’dan beste çaldığı iddiasına Musiki Eserleri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG) son noktayı koydu.

Tüm dünyada satış rekorları kıran Adele’nin son albümünde yer alan Million Years Ago adlı şarkının bestesinin Türkiye’de geniş kitlelerce bilinen Ahmet Kaya’nın Acılara Tutunmak şarkısının bestesiyle aynı olduğu iddiası geçtiğimiz aya damgasını vurmuş ve bir çok müzik eleştirmeni ve besteci durumla ilgili yorumlarda bulunmuştu. Dünya basınında da geniş yer bulan olayın ardından sanatçı ve besteci Metin Özülkü açıklama yapmış, bu tarz benzemelerin her bestede olabileceğini söylemişti.

Olayla ilgili araştırmalarını tamamlayan Musiki Eserleri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG) Acılara Tutunmak ve Adele’nin şarkısı arasındaki teknik inceleme sonucu benzerliğin dava açılacak düzeyde olduğu kararına vardı. Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya’nın daha önce dünya çapındaki bir sanatçının şarkı çalacağını düşünmediği yönündeki yorumunun ardından MSG yetkilileri, Kaya’nın isterse dava açabileceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir