Ankara‘da zaman zaman vatandaşlar tarafından da tepkiye neden olan 65 yaş üzeri yaşlıların toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanmasına yeni düzenleme geliyor.

Yasa gereği 65 yaşın üzerindeki Ankaralılar toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanıyor. Fakat zaman zaman özel halk otobüsleriyle yaşanan sorunlar bakanlığı harekete geçirerek yeni bir düzenleme yapılmasına neden oldu. Aile ve Sosyal Politikalar ve Maliye bakanlıkları’nın konuyla ilgili çalışmaları sürerken 65 yaş üzeri vatandaşları ücretsiz taşımaları için esnafa her ay bin lira destek sağlanacak.

4736 sayılı kanun gereği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kendi bakanlık bütçesinden minibüs esnafına her ay bin lira nakdi yardım yapacak. Fakat midibüs ve halk otobüsleri esnafı bin liranın kendileri için yetersiz bir miktar olduğunu, kendilerini zarardan kurtaracak rakamın en az 3 bin TL olması gerektiğini ve miktarda düzenleme yapılması gerektiğini söyledi. Konuyla ilgili Bakanlık’tan yeni bir düzenleme haberi gelmezken, şoför esnafının bin liralık yardımı almasına 2-3 ay içerisinde başlanması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here