Fethullah Gülen’in lideri olduğu terör örgütünü anlattığı kitapların yayınlanmasıyla beraber hakkında sayısız soruşturma açılan ve hapse mahkum edilen eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı hakkında mahkemeden son dakika kararı geldi.

Devrimci Karargah Örgütü, Oda TV ve Ergenekon gibi FETÖ’nün kumpası olduğu anlaşılan davalardan yargılanan ve bir süre hapiste yatan eski emniyet müdürü Hanevi Avcı’nın yargılandığı İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 7. celsesi görülen Devrimci Karargah Örgütü davasında savcı Hanefi Avcı’nın beraatini talep etti. “Silahlı terör örgütüne yardım etmek” ve “6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu’na muhalefet etmek” suçlarından yargılanan Avcı’nın beraatini talep eden savcının bu görüşüne mahkemenin nasıl bir karar vereceği merakla beklenirken, Devrimci Karargah örgütü üyesi oldukları iddiasıyla yargılanan bazı sanıklar hakkında hapis cezası talep edildi.

Türkiye’de bombalı ve silahlı terör eylemleri gerçekleştiren komünist ve Marksist-Leninist silahlı örgütlerle ortak bir cephe oluşturan bu örgüt AK Parti İl Başkanlığı binasına saldırı olmak üzere bir çok silahlı ve bombalı saldırı düzenledi. 2009 yılında hücre evine yapılan baskın 6 saat sürmüş ve baskın görüntüleri televizyonlardan canlı olarak yayınlanmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here