Dün Bursa’nın Nilüfer Belediyesi‘nde tüm çalışanlara atılan bir mail ortalığı ayağa kaldırdı. İlçeyi karıştıran iddialar yerel basında geniş yer buldu.

Kimliği henüz belirlenemeyen belediye çalışanı, belediye içerisindeki kadrolaşmayı isim isim belirterek tüm çalışanlara mail olarak gönderdi. Nilüfer Belediyesi’nin CHP’li Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve müdürlükler de çalışanların belediyeyi nasıl bir aile şirketine çevirdiklerini somut örneklerle açıklanan mailde bazı detaylara da yer verildi. Bursa’daki bu kadrolaşma skandalıyla ilgili henüz bir soruşturma açılmazken, belediyeden de resmi bir açıklama yapılmadı.

Sayın Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey olarak başlayan mailde, Belediye Başkanı’nın kızı, eşi, yeğenleri; belediyede görevli müdürlerin akrabalarının belediyeye nasıl işe alındığını, ne görev yaptıklarını, nasıl usulsüz bir şekilde görevde yükseltildiklerinin belirtildiği maille ilgili belediye kendi içinde soruşturma başlatırken, verilen isimlerle, Belediye’nin resmi sitesinde yer alan isimlerin uyuşması ve iddialara belediyeden karşı çıkan bir açıklama yapılmaması durumun vehametini gözler önüne serdi.

1 YORUM

  1. Bende eski bir nilufer belediyesi calisini idim soz konusu edilen bu durum tam anlamiyla kelimesi kelimesine dogrudur bu meil atan arkadastan allah yuzbinlerkere razi olsun helal olsun benim isten cikarilma sebebimde calismayan bir personele neden calismiyorsun demem oldu daha ne kürt olmadigim ne pkk olmadigim ne anam ne hanimin kaldi kufur edilmedik ve bunu yapanda bi bayan baskanin tanidiklarindan biri ve ortaligi 56 verdi bagirmalariyla cagirmalariyla velasilkelam beni isten cikardilar o esitlikten bahseden baskan yardimcisi bukle erman 1 cocugumla hamile esimle beni kapinin onune koydular kendisine soyledim ya bu kadin ban sen pkk lisin vatan haini dedi dedim sirtima vurarak tebessum icinde banada pkk diyorlar sen hic olmazsa dogulusun yapacak birsey yok dedi benimde simdi tek dilegim allahim benim cektigim zorluklari onlarada yasatsin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here