Ankara’da ne yazık ki bitmeyen elektrik hattı çalışmaları yüzünden elektrik kesintileri hemen hemen her ilçede günün belirli saatlerinde sürüyor.

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. nin yaptığı duyuruya göre Ankara’nın bir çok ilçesinde 7 Ocak Perşembe günü elektrik kesintileri yaşanacak. Onarım, bakım ve yeni hat çekimleri yüzünden yaşanacak elektrik kesintileri yine hayatı olumsuz etkileyecek. Çankaya, Mamak gibi önemli ilçelerinde aralarında bulunduğu 4 ilçemize Perşembe günü sabah saatlerinden itibaren elektrik verilemeyecek. Beypazarı, Sincan, Mamak ve Çankaya ilçelerimizde yaşanacak bu elektrik kesintieri sabah 9 sularında başlayacak ve akşam 10’a kadar sürecek. Yaklaşık 12 saatlik bir kesinti yaşanması beklenirken, vatandaşlar bu duruma yine haklı olarak isyan edecek.

Çankaya’da bazı mahallelere saat 10.00-18.00 ve 22.00-06.00 saatleri arasında elektrik verilmemesi planlanıyor. Mamak’ta ise 09.30-17.00 saatleri arasında elektrik kesintisi yaşanacak. Sincan’ın bazı bölgelerinde de saat 09.00-14.00 arasında kesintiler yaşanacak. Son olarak Beypazarı’na 09.00-14.00 saatleri arasında elektrik verilemeyecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here