FETÖ’cülerin kurduğu Balyoz kumpasıyla terfisine 3 gün kala tutuklanarak cezaevine gönderilen Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu‘nun 15 Temmuz gecesine ait çatışma görüntüleri ortaya çıktı.

Ordudaki yurtsever subayları tasfiye etmek ve kendilerine daha rahat bir alan açmak için Balyoz kumpasını organize eden FETÖ’cüler, o tarihlerde terfisine 3 gün kalan Ahmet Hacıoğlu’nun da tutuklanmasına neden olmuşlardı. Cezaevinden suçsuz olduğu anlaşılarak çıktıktan sonra Jandarma Genel Komutanlığı Plan ve Prensipler Başkanı olarak göreve başlayan Hacıoğlu’nun 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminde darbecilerle nasıl çatıştığını gösteren görüntüler ortaya çıktı.

Jandarma Genel Komutanlığı binasının darbeciler tarafından karargah olarak kullanılmak istendiğini öğrenir öğrenmez karargaha giden Hacıoğlu, operasyona gelen polisleri de koordine ederek darbecilerle çatışmış. 16 Temmuz sabahı çekildiği anlaşılan görüntülerde Hacıoğlu elindeki beylik tabancasıyla darbecileri karargahtan atmak için çatışmış. Tuğgeneral Hacıoğlu 16 darbecinin öldürüldüğü Karargah binası önünden darbecilerin temizlendiğinden emin olana dek de ayrılmamış.

Ağustos ayında yapılan şurada Bursa İl Jandarma Komutanı olarak atanan Hacıoğlu’nun Rize Ardeşen’li olduğu öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here