15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminin kilit isimlerinden olan ve 16 Temmuz günü mahkeme tarafından serbest bırakıldıktan sonra sırra kadem basan Adil Öksüz‘e ait olduğu iddia edilen görüntülerle ilgili açıklama geldi.

15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gün Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın kaçırılarak götürüldüğü Akıncılar Üssü’nde yakalanan ve hemen ertesi gün serbest bırakıldıktan sonra izini kaybettiren, darbenin kilit isimlerinden Adil Öksüz’e ait olduğu iddia edilen yeni görüntüler ile ilgili yetkili makamlardan açıklama geldi.

Londra’da çekildiği iddia edilen ve Adil Öksüz’e benzerliği ile şaşırtan kişinin fotoğrafında yapılan incelemede fotoğraftaki kişinin kulak yapısıyla Adil Öksüz’ün kulak yapısının birbirine uymadığı belirtildi. İstihbarat kaynaklarından alınan bu bilginin ardından Adil Öksüz’le ilgili hala yeni bir gelişme olmadığı belirtildi.

Fotoğrafın photoshop mu yoksa gerçek mi olduğu tartışmaları sürerken, fotoğrafın gerçek olduğu fakat fotoğraftaki kişinin Adil Öksüz olmadığı belirtildi.

FETÖ’nün 2 numaralı ismi olan Adil Öksüz İçişleri Bakanlığı’nın FETÖ/PYD Terör Örgütü listesinde kırmızı kategoride yer alıyor. Öksüz’ün yakalanması için konulan ödül 4 milyon lira.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.