Çankaya Belediyesi örnek olması gereken bir belediyecilik hizmeti vererek vatandaştan tam not aldı. Çankaya Belediye Başkanlığı, eksiye düşen hava sıcaklıklarıyla beraber üniversite öğrencilerine örnek olması gereken bir hizmet vermeye başladı. Kızılay meydanında bir süredir devam ettirdiği ücretsiz çorba dağıtımını üniversite kampuslerinin önüne taşıyor.

Soğuk havalarda sabah erken saatlerde kalkarak derse giden öğrencilere bir bardak sıcak çorba dağıtımı yapan Çankaya Belediyesi, Kızılay meydanından sonra ikinci ücretsiz çorba dağıtımını Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü önünde gerçekleştirdi.

Karşılarında ücretsiz çorba dağıtan belediye çalışanlarını görünce şaşıran öğrenciler, çorbaları alarak çalışanlara teşekkür etti. Hacettepe Üniversitesi’nin ardından Ortadoğu Teknik Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi kampüs girişlerinde de ücretsiz çorba dağıtacağını belirten Çankaya Belediyesi hem vatandaşlardan hem de öğrencilerden tam not aldı.

Sabah saatlerinde final sınavlarına girmek için kampüse gelen öğrenciler de hizmetten son derece memnun olduklarını belirtip, Çankaya Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here