Bugün erken saatlerinde Kırşehir’den kalkarak Ankara’ya doğru yola çıkan yolcu otobüsü Özbağ ilçesi yakınlarında yoldaki buzlanma nedeniyle şarampole devrildi. Alınan bilgilere göre otobüste bulunan 30’a yakın kişiden 9’u hayatını kaybetti. Durumları ağır olanlar da dahil 17 kişi de yaralandı. Sağlık ekipleri ölü sayısının artmasından korkuyor.

Ankara‘da bir süredir etkisini sürdüren soğuk hava, dün geceden itibaren yerini karlı havaya bıraktı ve sıcaklıklar başlayan yağışlarla beraber 3-5 derece arasında arttı. Fakat Kırşehir‘den yola çıkan otobüs yağan karın yeri kaplaması nedeniyle buzlanma tehlikesini fark edemedi ve şarampole devrildi. Kazayı gören diğer sürücüler hemen ambulansa haber verirken olay yerine çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi.

Kaza mahali Kırşehir’e daha yakın olduğu için yaralananlar hemen Kırşehir’deki çeşitli hastanelere kaldırıldılar. Yaralananların çoğunun durumu ağır olduğu belirtilirken, kazazedelerin 6’sı kaza anında, 3’ü de sağlık ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen hayatını kaybetti.

Hastaneye kaldırılam 17 kişinin tedavisinin sürdüğü öğrenilirken çoğunun durumunun ağır olduğu öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here