Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’nca şehir içi yolcu taşıyan minibüslere yönelik uygulanan denetimler sıklaştırıldı. Havaların soğumasıyla beraber şehir içi minibüsleri ulaşım aracı olarak kullanan Ankaralılardan kaloriferlerin yakılmadığı ve minibüslerin çok soğuk olduğuna dair artan şikayetler üzerine denetim gerçekleştiren Zabıta ekipleri bir çok dolmuşun kaloriferlerini yakmadıklarını tespit etti.

Vatandaşların rahat ve güvenli olarak ulaşım hakkını kullanabilmesi için denetimlerini sıklaştırdıklarını belirten ekipler, kurallara uymayan minibüs şoförlerine uyarılarda bulundular.

Hava sıcaklıklarının sıfırın altına düşmesiyle beraber dolmuşlarda kaloriferlerin yakılmadığına dair ALO 153 hattına bir çok şikayet geldiğini belirten görevliler hem rutin denetimlerini hem de şikayetler üzerine ekstra denetimlerini gerçekleştirdiklerini belirtti.

Kaloriferlerini yakmayan ve kurallara uymayan minibüs şoförlerine hem sözlü uyarı hem de para cezası uygulayan zabıta ekiplerinin bu çalışmalarından vatandaşlar da oldukça memnun. Yer yer dolmuşla yapılan seyahatler 1 saati bulurken, bu seyahat sırasında dolmuşun soğuk olması ve ısıtıcıların yakılmaması vatandaşı zor durumda bırakıyor.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı Ulaşım Trafik Merkez Amirliği ekipleri denetimlerinin artarak devam edeceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.