Ankaralılar yılın ilk hafta sonunda alışveriş merkezlerine koştu. Ankara’da bugün hem yılbaşı indirimlerinden yararlanabilmek hem de soğuk havadan kaçmak isteyen Ankaralılar alışveriş merkezlerine akın etti.

Özellikle belirli markaların yılbaşı indirimlerini bekleyen binlerce kişi sabahın erken saatlerinde alışveriş merkezlerinin önüne akın ederek mağazaların açılmasını beklediler. Ünlü markaların yaptığı indirimlerden yararlanmak için adeta birbiriyle yarışan alışveriş tutkunları, beğendikleri ürünleri satın alabilmek için saatlerce kasa kuyruğu beklediler. Bugün indirim yapılacağı duyurulmasa da kulaktan kulağa yayılan bilgiyi duyan vatandaşlar mağazaların resmen talan etti. İndirim olacağından haberdar olmayan vatandaşlar ise alışveriş merkezlerine geldiklerinde gördükleri manzara karşısında büyük şaşkınlık yaşadılar.

Ankaralılar yeni yılın ilk hafta sonunda hem soğuk havadan kaçmak hem de vakit geçirebilmek için AVM‘lere koştular. Aileleriyle birlikte alışveriş yapan Ankaralılar Kentpark, CEPA, Ankamall, Taurus, Gordion ve Nata Vega başta olmak üzere bütün AVM’leri doldurdular. AVM’lerin otoparklarında boş yer bulunamazken vatandaşlar çareyi araçlarını AVM dışına park etmekte buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here