Ankara’da bugün birçok ilçede elektrik kesintileri yaşandı. Yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle bir çok vatandaş Başkent Elektrik Dağıtım AŞ’yi arayıp şikayette bulunurken, soğuk havalar nedeniyle vatandaşlar elektriğin gitmesine isyan etti.

Gelen bilgilere göre bugün Ankara’nın bir çok ilçesinde hem arızalar nedeniyle hem de planlı bakım çalışmaları nedeniyle elektrik kesintileri yaşandı. Yaşanan elektrik kesintileri yüzünden doğalgaz ve elektrikli ısıtıcılarla ısınan evlerde oturan vatandaşlar isyan etti.

Saat 23:00 olmasına rağmen halen bir çok ilçeye elektrik verilemezken, BEDAŞ‘tan 3 Ocak Pazar günü için de elektrik kesintisi uyarısı geldi. Yapılan açıklamaya göre yarın da Ankara’da bazı ilçelerde elektrik kesintileri yaşanacak. Çankaya, Mamak, Pursaklar ve Kazan ilçelerinde yaşanacak elektrik kesintileri planlı bakım kapsamına giriyor ve bunların dışında da arızalar nedeniyle elektrik kesintileri yaşanabilir. Özellikle kentleşmenin yoğun olduğu bölgelerde yeni elektrik hatlarının çekilmesi çalışmaları nedeniyle elektrik kesintileri sıklıkla olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here