Geçtiğimiz haftalarda Ankara Keçiören’de yanan Osmanlı Halk Pazarı‘yla ilgili verilen vaatler yerine getirilmeye başlandı.

20 Aralık’ta güvenlik kameraları ve devriye gezen güvenlik görevlilerine rağmen yanan ve bütün pazara sıçrayıp bir anda her tarafı yakan yangının ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Valiliği, Keçiören Belediyesi, Ankara Ticaret Odası ve Başbakanlık esnafa zararları için yardımda bulunacakları vaadini vermişti. Bunun ilk somut karşılığı Başbakanlık Ekonomik, Sosyal ve Kültürel İşler Başkanlığı’ndan geldi. Yapılan açıklamada 143 dükkan sahibine 20’şer bin lira olan yardım paralarının yatırılmaya başlandığı, dükkanı yanan esnafların Keçiören Kaymakamlığı’ndan bu paraları tahsis etmeye başladığı belirtildi.

Açıklamayı yapan Ankara Valiliği Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun talimatıyla sürecin hızlandırıldığını belirterek paraların hızla ödenmeye başlandığını belirtti.

Ayrıca Ankara Valiliği tarafından yapılan 10’ar bin liralık yardımın da ödenmeye başlandığı ve dükkanları yanan esnafın bu paraları almaya başladığı açıklandı. 253 işyerinin yandığı ve kullanılamaz hale geldiği pazarda 143 hak sahibi devlet yardımlarını almaya devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here