Ankara Su Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre bugün sabah saatlerinden başlamak üzere bazı ilçelerimizde su kesintileri yaşanacak.

Planlı bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle yaşanan kesintilerden vatandaşların olumsuz etkilenmemeleri için önceden duyuru yapan ASKİ Genel Müdürlüğü halka uyarıda bulundu. Ankara hızla artan kentleşme ve inşaat çalışmaları yüzünden hem yeni hat çekilmesi gereksinimiyle hem de inşaat çalışmaları esnasından arızalanan su boruları nedeniyle su kesintileri yaşanabilmektedir.

Yapılan açıklama göre sabah saatlerinde başlayacak su kesintileri 3 ilçemizi etkileyecek. Pursaklar ilçemizin bazı mahallelerinde sabah saat 9’da başlayacak su kesintileri öğlen saat 12’ye kadar sürecek.

Gölbaşı ilçemizde ise yine sabah 9’da başlayan su kesintileri öğleden sonra 2’ye kadar sürecek. Yeni bağlantı çalışmaları nedeniyle yaşanacak bu su kesintisinden üniversite kampüslerine yakın olan Bahçelievler Mahallesi etkilenecek.

Elmadağ ilçemizde ise yaşanan şebeke arızası nedeniyle sabah saatlerinde giden sular, öğleden sonra 2’ye kadar giderilmeye çalışılacak. Arıza giderildiği takdirde suyun öğleden sonra 2 gibi tekrar verilmesi planlanıyor.

Bunların dışında dün akşam Altındağ’da arıza nedeniyle kesilen sular bugün sabah saatlerinde verilmeye başlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here