MKM konservatuvar seçmeleri tamamlandı
MKM konservatuvar seçmeleri tamamlandı

Mamak Belediye Konservatuvarı’na girmek isteyen 100 artist adayı, Mamak Kültür Merkezi’nde gerçekleşen seçmelerde yeteneklerini sergiledi.

Mamak Belediye Konservatuvarı’na girmek isteyen 100 ressam adayı sınavı için yeteneklerini sergiledi. Mamak Kültür Merkezi’nde gerçekleşen seçmelerde adaylar, dans, şöhret dersleri gibi kademeli olarak sınavlara bağlı tutuldu. 4 dalda gerçekleşen seçmelerde adaylar, ressam sanatçıların karşısında müzikal yeteneklerini sergiledi. Mülakata gelen öğrencilerin sesleri, kabiliyetleri ve enstrüman çalanların yetenekleri değerlendirildi.Türk Sanat Müziği, Türk Millet, Irk Oyunları ve Tiyatro dallarında gerçekleşen sınavlarda 20 Tiyatro, 28 TSM, 18 Halk Müziği Oyunları ve 15 Türk Ahali edinmek üzere toplam 81 öğrenci konservatuvara girmeye adalet kazandı.

Mülakata gelen öğrencilerin THM ve TSM bölümleri için tek, çift ses ile ritm ve melodi yeteneklerine bakılırken çalgı çalanların yetenekleri değerlendirildi. Ahali Oyunları Bölümlerinin sınavlarında esneklik yeteneği dikkate alınırken tiyatro da ise ses, kulak ve doğaçlama yeteneklerine bakıldı. Öğrenciler 2 yıl süreyle Mamak Belediyesi Konservatuvarında eğitim görecek. Başarılı öğrencilere verilecek 2 yıllık eğitim, Devlet Konservatuvarına gitmek isteyenlere de ön hazırlık yapmış olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here