Soy Mahallesi'ne heybetli park
Soy Mahallesi'ne heybetli park

Yenimahalle Belediyesi, Susamış Mahallesi’nden ayrılarak Soy ismini bölge mahallede çifte açılış yaptı.

Atapark ve İkinci Bahar Lokali’nin Soy Mahallesi sakinlerinin hizmetine sunulduğu açılışa, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör, CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, Başar Bal, meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı.

Yenimahalle’nin en seri artan mahallesinin Soy Mahallesi olduğuna uyarı çeken Yaşar, “Bizim hizmet anlayışımızda her mahallemize eşit hizmet vardır. Cet Mahallesi en uzaktan mahallelerimizden biri olmasına karşın gelişmeye en müsait bölgemiz biz de daha alçak ve üstteki yapıyı destekleyerek bu gelişmeye destek olduk. Gözden ıraktı lakin gönlümüzde en favori mahallelerimizden biri” dedi. Yaşar, “Bugün açacağımız 26 bin metrekare parkımızın içerisinde 2 adet tenis kortu, 1 voleybol sahası, 1 beach voleybol sahası, 3 adet çocuk oyun alanı, 1 fitness alanı, 3 adet süsleme havuzu, oturma alanları ve koşu yolu bulunuyor.Hemşerilerime şanslı olsun” diye konuştu.

Soy’da inşaatı tamamlanan kültür merkezinin açılışını Ekim ayı içerisinde yapmayı planladıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Yaşar, “Soy Kültür Merkezi’nin her şeyi tamamlandı. Önümüzdeki ay açmayı planlıyoruz. bir de size kreş ile kapalı spor kompleksi ve yüzme havuzu sözü veriyorum. En kısa zamanda bu sözümü gerçekleştireceğim” dedi.

Konuşmasının ardındaki beraberindeki heyetle birlikte açılış kurdelesini kesen Yaşar, önce parkı gezdi, daha sonra ise İkinci Bahar Kültür ve Dayanışma Merkezi’nde oturarak vatandaşlarla sohbet etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here