Irk Ekmek Fabrikası'nın işletilemeyen 31 büfesi için kura çekilişi
Irk Ekmek Fabrikası'nın işletilemeyen 31 büfesi için kura çekilişi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Millet Ekmek Fabrikası’nın sözleşmesi sona eren, boş kalan veya çeşitli nedenlerle işletilemeyen 31 büfesi için kura çekilişi düzenlendi. Ankara Millet Ekmek Genel Müdürü Ahmet Sarıduman, ”Halkımız son derece hoşnut, fazla olumlu geri dönüşler alıyoruz” dedi.

Ankara genelinde 421 ekmek satmak büfesi yer alan Ankara Büyükşehir Belediyesi Insanlar Ekmek Fabrikası’nın sözleşmesi sona eren, manâsız kalan veya değişik nedenlerle işletilemeyen 31 büfesi için kura çekilişi düzenlendi. Başkentlilerin yoğun alaka gösterdiği kura çekilişinde, büfeler yeni sahiplerine teslim edildi.

”Halkımız son derece memnun, fazla olumlu geri dönüşler alıyoruz”

Insanlar Ekmek satmak büfelerine işletme hakkı için 200’e yakın başvuru formu olduğunu bildiren Ankara Insanlar Ekmek Genel Müdürü Ahmet Sarıduman, ”Tüm katılımcıların gözleri önünde şeffaf bir şekilde çekiliş yapıldığı için büfe talebinde bulunanlar itiraz etmiyorlar. Halkımız son derece memnun, çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Çekilişte büfe çıkmasa bile bir daha ancak sefere şanslarını deniyorlar” ifadelerini kullandı.

Kura çekilişinde kendisine çıkan büfeyi teslim alan Hatice Yılmaz isimli vatandaş, “Fazla heyecanlıyım. öncelikle katıldığım çekilişte Ahali Ekmek büfesi kazandığım için çok mutluyum. Belediye Başkanımız Mustafa Tuna’ya teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Ümit Taşkan ise ahenkli bir işi ve geliri olmadığını belirterek Ankara Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya teşekkürlerini iletti.

Hacı Ömer Yiğit ise “Daha önce 2 kez katıldığım ancak kazanamadığım çekilişe bu kere torunumla geldim. Ahali Ekmek Fabrikası Genel Müdürümüz kurayı torunuma çektirdi. Torunum bana talih getirdi. Fazla mutluyum. Bizlere bu fırsatı tanıyan herkese şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here