Osmanlı Ocakları Derneği Türkiye gençlik kolları başkanlığına Fazla Bal getirildi
Osmanlı Ocakları Derneği Türkiye gençlik kolları başkanlığına Fazla Bal getirildi

Osmanlı Ocakları Genel Merkezi Türkiye Gençlik Kolları Başkanlığına Fazla Bal’ın atandı. Osmanlı Ocakları Genel Merkezinden yapılan açıklamada, “Osmanlı Ocakları ailesi büyük bir ailedir. Esas kademe, Gençlik kolları, Kadın Kolları, Üniversite ve ihtiyar heyeti olamak üzere tüm yaş guruplarına hitap eden teşkilat bünyemizde lise çağındaki kardeşlerimizden üniversiteye uzanan ve deha yaşlı heyetinde kadın kollarına ulaşan ve hizmet veren büyük bir teşkilat olduğumuz açık açık ortadadır. Bugüne dek bir çok alanda yeni atamalar yaparak teşkilatımıza taze kan katmanın ve hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün Osmanlı Ocakları genel merkez binasında gerçekleşen törene Kurucu genel başkanımız Kadir Canpolat ve Türkiye Gençlik kolları Başkanımız Fazlı Bal’ın katılımlarıyla tören gerçekleşti ve Gençlik Fazlı Bal’a teslim edildi”denildi.

Genel Başkan Kadir Canpolat; ”Osmanlı misyonu çok büyük bir misyon hepimizin bu noktada temsilcilik için yeterli olmakla beraber güncellenen ilim ve ahlaktan nasiplenip kendimizi tertiplemeye gayret eden bir teşkilatız. Bayan kolları gibi Gençlik Kollarımızda bundan böyle etkin halde. Fazlı Başkanımıza görevinde başarılar diliyor, Cumhuriyetin değerlerinde ecdadımızın İzinde olmasını öğüt ediyorum” dedi.

Katılımcı yöneticilere aleyhinde hitabe yapan Fazlı Bal ise “Bize bahşedilen görevin sorumluluğunun ve vebalinin farkındayız. Bir taraftan Osmanlı kültür ve medeniyetine özde sahip çıkarken gençliği sigara ve tiryakilik yapan tüm alışkanlıklardan uzakta yakalamak İçin projeler geliştirip ve bütün imkanlarımızı seferber edeceğiz. 21 yaşında Hz Fatih’e devir açıp devir kapattıran ahlakla bakacağız, cesaret ve hizmetle kendimize hedefler koyarak milletimize hizmet edeceğiz. Fazla çalışacağımızın sözünü veriyoruz” biçiminde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here