Şentepeli çocuklar yüzme öğreniyor
Şentepeli çocuklar yüzme öğreniyor

Yenimahalle Belediyesinin Şentepe’ye kazandırdığı, ilçenin 4’üncü sanki olimpik yüzme havuzu olan Prof. Dr. Mehmet Haberal Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisleri’nde çocuk yüzme kursları başladı. Geçtiğimiz hafta faaliyete başlayan havuzda, bine yakın Şentepeli ufak yüzme öğreniyor.

4’er haftalık periyotlar halinde Cumartesi ve Pazar günleri 1’er saatten toplam 8 saat, 18 bilirkişi antrenör kadar bahşedilen yüzme derslerine semt sakinlerinin ilgisi de büyük oldu. 4-6 yaş ve 6-14 yaş aralığındaki çocuklar için ayrı olarak bahşedilen kurslara kayıtlar ise devam ediyor.

“Spor, çocukları fena alışkanlıklardan uzak tutar”

Yenimahalle halkının spor, sanat ve kültürel alanlarda yetersiz kalmaması, özellikle çocukların ve gençlerin donanımlı bireyler olarak yetişmesi için gece gündüz demeden çalıştıklarını hatırlatan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Kurslarımıza katılan çocuklarımızı tebrik ediyorum. Spor, çocukları fena alışkanlıklardan uzaktan tutar. Çocuklarımızın maddi ve zihinsel gelişimlerinin sağlanması ve sağlıklı bireyler olarak yaşaması için sporu Yenimahalle’de yaşam tarzı haline getirmek istiyoruz. İlçemizin 4’üncü yüzme havuzu mahalle sakinlerimize hayırlı olsun” dedi.

Şentepelilerin tüm ihtiyaçları düşünüldü

6 bin 281 metrekare inşaat alanına sahip ve 3 kattan oluşan Prof. Dr. Mehmet Haberal Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisleri’nde; sözde olimpik yüzme havuzunun yanı sıra faal faizsiz spor salonu, bay-bayan hamam, açık ve kapalı kafeterya ile bölgenin ihtiyacı olan kurs merkezleri ve dahası nikah salonu yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here