Büyük Kasaba Konseyi Gönüllü Meclisi kuruldu
Büyük Kasaba Konseyi Gönüllü Meclisi kuruldu

Gönüllük esasına göre çalışacak olan meclisin Genel Kurulu, Yenimahalle Kent Konseyi Başkanı Atila Çınar’ın ev sahipliğinde Meydan AVM Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi.

“Yenimahalle’ye hizmet etmekten övünç duyuyorum”

Yenimahalle’ye hizmet etmekten iftihar duyduğunu söyleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Benim sevdam ahali sevdası, benim sevdam Yenimahalle sevdası. İlçemizin yararına olacak her işte varım. Vatandaşa yararı olmayan hiçbir işe başlamam. Ilk Önce herkesin yaşamaktan mutlu olacağı bir Yenimahalle yaratmaya çalışıyoruz. Bunu da tek başımıza yok ortak akılla yapıyoruz. İlçemizin tüm kurumlarıyla ortak noktalarda buluşuyor, birlikte projeler üretiyoruz. her zaman ortak hafıza yürüterek işlerimizi yapıyoruz. Bunu tüm kurum ve kuruluşlarda uygularsak işte o zaman başarılı ve dinç bir ülke olacağız” diye konuştu.

Yenimahalle’de gönüllüler konuşacak

Konsey Başkanı Atila Çınar ise konsey içindeki egzersiz gruplarından bahsederek, “Herhangi bir kamu kurumuna ast olmadan maalesef şehir konseyine girilemiyor. Biz de bu yüzden vatandaşlarımızın söz sahibi olabileceği, Yenimahalle’nin sorunları hakkında konuşabileceği, ilçenin eksikliklerini bize iletebileceği bir meclis oluşturmak istedik. Bu yüzden gönüllü meclisi kuracağız. Birbirimizden öğreneceğimiz çok şey var. Fikir alışverişinde bulunarak birbirimize katkı maddesi sağlayabilir, ilçemizi el birliğiyle daha iyi noktalara taşıyabiliriz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here