Akyurt'ta okul-sanayi işbirliği
Akyurt'ta okul-sanayi işbirliği

Okul-sanayi işbirliği protokolü kapsamında 2018-2019 eğitim-öğretim yılının açılışı Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, AKSİAD Başkanı Ali Tekin Çelik, AKSİAD Başkan Vekili İbrahim Okur, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Burhan Aycan, İlçe Güvenlik Müdürü Özkan Demirağ ve İlçe Jandarma Komutanı Yunus Koçak’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Açılış etkinliğinde konuşan Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, “1990’lı yıllarda hepimizin bildiği gibi meslek liseleri genel liselerin ardından kalmış veya arkasından bırakılmıştı. Böyle olunca ara eleman sorunu ortaya çıktı ve üretimin en kayda değer kısmı, işten anlayan eleman sayısı azaldı. Bu da üretime ve dolayısıyla ekonomiye negatif yansıdı. Bu liselerimiz vaktinde geri kalmasaydı belki o yıllarda yaşanan krizler yaşanmayacaktı. Meslek liselerimiz yargı ettiği değeri her tarafta görecektir” ifadelerini kullandı.

AKSİAD Başkanı Ali Tekin Çelik ise Akyurt’ta Nevzat Hüseyin Tiryaki Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile birlikte farklı projelerde birlikte yer aldıklarını belirterek, “Okulumuz ile imzalanan protokol gereği sanayi alanında öğrencilerimizin neler yapabileceklerini görmelerine fırsat sağlamaya çalışıyoruz. Öğrencilerimiz fabrikalarımızda stajlarını yapıyor, ardından alıştırma imkanı da buluyorlar. Desteklerimiz devam edecek. Yeni eğitim öğretim sezonunun bütün öğrenci ve öğretmenlere bahtı açık olmasını diliyorum” diye konuştu.

Okulda bulunan atölyeleri ziyaret eden davetlilere aşure ikramının arkasında program sonlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here