Bir süredir yurtta süren soğuk ve dondurucu havanın ardından artık kar yavaş yavaş gelmeye başlıyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü‘nün tahminlerine göre Çarşamba gününden itibaren yurtta kar yağışı etkili olacak. Özellikle İstanbul’da yoğun kar yağışı bekleyen Meteoroloji uzmanları, gerekli mercileri de önlem alınması yönünde uyardı.

Hem araç hem de yaya trafiği olarak Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden biri olan İstanbul’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi de gerekli önlemleri aldığına dair açıklamalarda bulundu. Kış döneminin İstanbullular için sorunsuz geçmesi için tüm önlemleri aldıklarını belirten Belediye yetkilileri, hayatın normal seyrinde devam edebilmesi için çalışmalarına devam ettiklerini açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada Salı gecesinden itibaren beklenen yoğun kar nedeniyle İtfaiye, Zabıta, Sağlık ve Beyaz Masa başta olmak üzere tüm önemli birimlerin gerekli tedbirleri aldıklarını ve her an göreve hazır oldukları belirtildi. Hem Belediyeye bağlı hem de Valiliğe bağlı tüm önemli birimlerin de 24 saat çalışacakları açıklandı. Kar küreme, tuzlama araçları ve iş makinelerinin de hazırda bekletildiğini belirten yetkililer metrobüs yollarının da olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için tüm tedbirlerin alındığı belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here