Son günlerde Diyarbakır’da artan terör eylemleri ve emniyet güçlerinin karşılık vermesiyle ilgili bugün ajanslara ilginç bir haber düştü.

Zaman zaman çatışmaların yaşandığı ve emniyet güçlerinin operasyonlar yürüttüğü Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bugün kara çarşaf giymiş bir İngiliz vatandaşı yakalandı. Polise verdiği ilk ifadede amacının bölgeyi gezmek olduğunu belirten, üzerinde İngiltere kimliği bulunan kadın, sorgulanmak üzere Diyarbakır Emniyeti’ne götürüldü. Terörle mücadele birimi tarafından yakalanan kadının üzerinde bir tablet ve fotoğraf makinesi çıktı.

25 gündür sokağa çıkma yasağı devam eden Diyarbakır’ın Sur ilçesinde polis güvenlik noktasında bölgeye girmeye çalışan ve kara çarşaf giydiği belirtilen kadının yabancı olduğunu anlayan polis, kadını durdurarak üzerinde arama yaptı. Üzerinde tablet bilgisayar ve fotoğraf çıkan kadının alınan ilk ifadesinde bölgeye gezmek amacıyla geldiğini belirttiği öğrenildi.

Uzmanlar sık sık bölgede oynanan kirli oyunun dış istihbarat birimlerinin bir planı olduğunu defalarca belirtmiş, asıl meselenin Türk Kürt meselesi olmadığını açıklamışlardı. Yakalanan bu İngiliz kadın da durumun aslında gerçek iç yüzünü anlamamıza yetmesi gerekli bir kanıt.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir