Hayatını kaybeden emekli büyükelçi Kaya Toperi için Dışişleri Bakanlığında merasim düzenlendi
Hayatını kaybeden emekli büyükelçi Kaya Toperi için Dışişleri Bakanlığında merasim düzenlendi

Eski Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın yakın egzersiz arkadaşlarından olan ve tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybeden emekli büyükelçi Kaya Toperi için Dışişleri Bakanlığında merasim düzenlendi.

Türk diplomasisinin sıra dışı isimlerinden emekli büyükelçi Kaya Toperi (85) Ankara’da çare gördüğü hastanede dün gece hayatını kaybetti. Eski Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın yakın egzersiz arkadaşlarından olan ve o yıllara damgasını vuran isimler arasında yer alan Kaya Toperi için Dışişleri Bakanlığında merasim düzenlendi. Törene; Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, büyükelçiler, bakanlık personeli ve eşi Öngün Toperi ile ailesi katıldı. Törende hitabe yapan Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, büyükelçi Toperi’nin ardında çok değerli bir miras bıraktığına uyarı çekerek, “Bu mirası yaşatmak her şeyden önce onun mesai, yol ve dava arkadaşları olarak bizlere düşüyor. Bu mirası her zaman birlikte yaşatacağımıza buradan laf veriyorum” dedi.

Toperi, ikindi namazını müteakip Kocatepe Camii’nde kılınacak olan cenaze namazının gerisinde Cebeci Asri Mezarlığında toprağa verilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here