Bakan Varank'tan gençlere büyük destek
Bakan Varank'tan gençlere büyük destek

sosyal ağ üzerinden kendisine ulaşan gençlerin taleplerine kayıtsız kalmayan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ankara’dan TEKNOFEST İstanbul’a yeralma isteyen bir gencin imdadına yetişti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a Twitter üzerinden ulaşan “Yusuff2718” adlı kullanıcı, “Sayın Bakanım biz Ankara’da ikamet edenler İstanbul TEKNOFEST’e nasıl katılacağız? Şahsım namına ben çok istiyorum fakat maddi durumum tatmin edici değil lütfen yardımcı olun, lütfen! Saygılarımla” diyerek destek istedi. Gencin bu isteğine dikkatsiz kalmayan Bakan Varank, kullanıcıyla irtibata geçti. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İstanbul Büyükehir Belediyesinin ortak çalışmasıyla Ankaralı gençlerin TEKNOFEST İstanbul’a katılmaları sağlandı. Bu konuda bakanlıktan herhangi bir tanımlama yapılmazken, aynı kullanıcının tekrar Twitter’dan teşekkür mesajı eşliğinde fotoğrafını yayımlaması ile şart ortaya çıktı. Genç, mesajında Bakan Varank ve İstanbul Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

Varank daha önce de üniversiteli öğrencilerin imdadına yetişerek; Yıldırım Beyazıt Üniversitesi AR-GE Laboratuvarının kapatılmaması, Harran Üniversitesindeki öğrencilerin internet probleminin çözülmesi ve bir takım yerleşim yerlerinin teknolojik altyapı sıkıntılarının giderilmesini sağlamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here