Kursiyerdi, işveren oldu
Kursiyerdi, işveren oldu

Ankara Mamak’ta Ahmet Yesevi Aile Merkezi’nde cilt bakımı, makyaj, iğneli epilasyon ve kuaförlük eğitimi alan evli ve 2 çocuk annesi Nagihan Eren, sertifikalarını aldıktan sonra alımlılık salonu açarak kendi işinin patronu oldu.

Mamak Belediyesi, Aile Merkezleri bünyesinde açtığı iş edindirme kursları ile kadınların hayallerini gerçekleştiriyor. Meslek kurslarına katılan kursiyerler, aldıkları eğitimlerin ardından kendi meslek yerlerini açarak iş sahibi olmanın mutluluğunu yaşıyor. Mamak Belediyesi Ahmet Yesevi Aile Merkezi’nde cilt bakımı, makyaj, iğneli epilasyon ve kuaförlük eğitimi bölge evli ve 2 çocuk annesi 29 yaşındaki Nagihan Eren’in 2 yıl süren kursların peşinde hayatı değişti. Eren, eğitimini tamamlayıp sertifikalarını aldıktan sonradan tasarım ve güzellik salonunu açtı. Eren, Türközü Mahallesi’nde açtığı güzellik salonu ile kursta öğrendiği tüm hünerlerini müşterilerine sergiliyor.

Aile Merkezi’ne gitmeden önce ev kadını olduğunu ve hep böyle bir meslek yeri açmanın hayalini kurduğunu kaydeden Eren, “Aile Merkezi kurslarına ilk başladığımda hobi olarak düşünmüştüm ama aldığım profesyonel eğitimlerin ardındaki bunun neden iş olmayacağını düşündüm. Hocalarım bana öncülük etti, onlarla birlikte karar verdik, başladık, yürüdük. Kendime güvenim geldi ve işimin patronu oldum. Bu iş yeri benim seslenmek çok güzel bir duyguymuş meğer. Bu konuda takviye veren kurs hocama teşekkürler, bana destek olarak becerilerimi ortaya çıkarmaya çalıştılar. Fazla mutluyum. Sayın Belediye Başkanımıza bize vermiş olduğu bu katkıdan nedeniyle çok teşekkürler. Meslek edinmekle kalmadık, konut ekonomimize de katkıda bulunmaya başladık” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here