Bakan Pakdemirli: “Maçlarda sayılar, skorlar manâlı değil, manâlı olan arkadaşlık kazansın”
Bakan Pakdemirli: “Maçlarda sayılar, skorlar manâlı değil, manâlı olan arkadaşlık kazansın”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi makamında ziyaret eden Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, bahtı açık olsun dileklerinde bulundu. Fenerbahçe-Beşiktaş maçı için Bakan Pakdemirli, “Maçlarda sayılar, skorlar kayda değer yok. Kayda Değer olan arkadaşlık kazansın” değerlendirmesinde bulunurken, Fikret Orman ise, “kazanmak isterdim. Darısı haftaya” dedi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından Bakan Pakdemirli ve Fikret Orman, Kadıköy’de oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş maçını değerlendirdi. Tüm takımların ve taraftarlarının ayrı olmakla beraber ülkeye hizmet için var olduklarının altını çizen Bakan Pakdemirli, “Bu takımlarımız yurt dışarıya bizi temsilcilik ediyorlar. Fenerbahçe de mükemmel bir takım, Beşiktaş da mükemmel bir takım. Beşiktaş özellikle her Fenerbahçeli’ye ve her Galatasaraylı’ya benzer uzaklıkta, yani herkesin sevdiği ve sempatiyle karşıladığı bazı. Kıymetli başkanımızın da bizi ziyaret etmesi çok güzel. Onunla birlikte biz maç dışarıya konular konuştuk. Benim Fenerbahçeli olmamın bir önemi yok. Beşiktaş Türkiye’nin üç büyük takımından bir parça başına. Hepimiz için kayda değer. Maçlarda sayılar, skorlar bir tarafa, bir gün Fenerbahçe kazanır, bir gün Beşiktaş kazanır. Önemli yok. Manâlı olan dostluklar konusu ve bu dostlukların devamı kayda değer” diye konuştu.

“galip gelmek isterdim, darısı haftaya”

Bakan Pakdemirli’ye Beşiktaş hakkındaki sözleri için teşekkür eden Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ise, “Tabii ben kazanmak isterdim, hiç olmazsa beraberlikle bitti. Gayet hoş bir maçtı. Bu spor netice itibarıyla. Sporcuların ve teknik adamların sahada yaptıkları bir şey. Biz başkan olarak tekrar tekrar olduğu gibi maçı seyrediyoruz. Dün de Ali Başkan ve ekibi bizi iyi karşıladı. Keza beni keza de Beşiktaş taraftarlarını. Onlara gayet iyi imkanlar sundu. Bilhassa benim taraftarım açısından fazla kayda değer. Uygar bir şekilde maç yaptık, beraberlikle bitti. İkinci benzeri bizim stadımızda oynayacağız. Tabii herkes galip gelmek ister. Ben dostane bir maç olduğu için mutluyum. Darısı haftaya” açıklamasını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir