Mersin'de Nesibe Aydın'ın verdiği konferansa yoğun alaka
Mersin'de Nesibe Aydın'ın verdiği konferansa yoğun alaka

Nesibe Aydın Okulları kurucusu Eğitimci-Yazan Nesibe Aydınlatılmış’ın hatip olarak katıldığı “Eğitimde Ebeveynin Rolü” konferansı, Mersinli ailelerin yoğun ilgisi ve katılımıyla gerçekleşti.

Mersin’de eğitime yeni bir açılım getirdiklerini ifade eden Nesibe Aydınlatılmış, Nesibe Açık Fikirli Mersin Okullarında sistemli, disiplinli ve başarı odaklı eğitim modeli ile yalnızca akademik anlamda değil, sanat ve sporda da başarılı bireyler yetiştireceklerini ifade etti. Açık Fikirli, sözlerine uzun yaz tatilinin ardından öğrencilerin okula armoni sürecinde güçlük çekmemesi için akşam yatış ve sabahleyin kalkış saatlerinin belli bir armoni içerisinde olması gerektiğini, geçen yıl işlenen konuların, derslik düzeylerine uygun şekilde hazırlanmış ders programlarıyla her yerde edilmesinin önemini vurgulayarak devam etti. Okumuş, “Bu süreçte veliye düşen en önemli ödev, öğrencisinin ders çalışması ve kitap okuması için yerinde ortamları hazırlamasıdır. Ufak yaşlarda kazanılan sistemli çalışma becerisi öğrenmeyi kolaylaştırdığı gibi, öğrencinin ilerleyen zamanlarda başarılı olmasını da sağlamaktadır. 34 yıllık deneyimimiz bize gösterdi ama başarının temelinde, sistemli, düzenli ve disiplinli hedeflemek vardır. Mersin halkının eğitime verdiği önemin farkındayız. böylece Mersin’in en çağdaş ve en hoş okulu olan Nesibe Aydınlatılmış Mersin Okullarındaki hedefimiz, Ankara okullarımızda olduğu gibi, her alanda toplu ve yüksek başarıyı yakalamaktır. Bunun için bizlerin ve öğrencilerin sorumluluğu olduğu kadar, siz velilerin de sorumlulukları var. Eğitimin kitap okumak ile başladığını, okuduğunu anlayan ve yorumlayan öğrencinin keza derslerinde ayrıca de sosyal alanlarda başarılı olacağını unutmamalısınız! Nesibe Aydın Okulları, geleceğin kültürlü nesillerini yetiştirirken sadece tüketen değil, üreten nesiller yetiştirmek için eğitim mücadelesi veriyor” dedi.

Aydınlatılmış, velilerin okul ile kesintisiz meslek birliği içinde olmalarının önemine değindi. Özellikle mektep öncesi ve ilkokul çağında çocukların öğrenmeye ve yönlendirilmeye en açık olduğu dönemlerde rol model olarak benimsedikleri öğretmenin fazla manâlı bir etkisi olduğunun altını çizen Aydın, Mersin Okullarında da hoca seçimleri konusunda fazla özenli bir alıştırma yürüttüklerini ve alanında mükemmel olan dinç bir öğretmen kadrosunu oluşturduklarını belirti.

Konferansın arkasından velilerin yoğun ilgisi ile bir zaman daha soruları yanıtlayan deneyimli eğitimci Nesibe Aydınlatılmış, Mersin’de eğitim alanında yeni açılımlar yapmaya devam edeceklerinin müjdesini de verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here