OSB'ler imar barışıyla ilgili bilgilendirilecek
OSB’ler imar barışıyla ilgili bilgilendirilecek

Organize Sanayi Bölgeleri’nin (OSB) çatı kuruluşu Organize Sanayi Bölgeleri Üstteki Kuruluşu (OSBÜK), OSB’leri ve OSB sanayicilerini de yakından ilgilendiren imar barışı ile ilgili Ankara’da bir panel düzenleyecek.

İmar barışı ile gelen düzenlemelerin Türkiye’nin en planlı sanayi alanları olan OSB’ler için de son derece önemli olduğunu söyleyen OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Ankara’da düzenlenecek panele Türkiye’deki tüm OSB’lerin davet edildiğini belirtti. Kütükcü, OSBÜK olarak ilk kez enerji elde etmek üzere OSB camiasını ilgilendiren imar barışı, emsalin artırılması, mesleki eğitimin iyileştirilmesi gibi böylece çok konuyu yakından peşine düşüp takip ettiklerini, bunlarla ilgili bütün bakanlıklara raporların sunulduğunu anlattı. Kütükcü, “Geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank’ı da ziyaret ederek, kendilerine OSB’lerimizin imar barışı ile ilgili taleplerini ilettik. 2 Ekim Salı günü TOBB Sosyal Tesisleri Konferans Salonu’nda saat 10.00’da başlayacak imar barışı bilgilendirme panelinde de tebliğle yapılan yeni değişikliklerden sonradan imar barışının OSB’lerde uygulanması ile ilgili bilgilendirmeler anlatılacak. Bütün OSB’lerimizi bu panele katılmaya eğlence ediyorum” dedi.

OSBÜK tarafından yapılan açıklamada, programa bulunma isteyen OSB temsilcilerinin info@osbuk.org.tr adresine katılım durumlarını bildirmeleri gerektiği kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir