Soğuk ve sisli havanın ardından yeni haftada Ankara’ya kar geliyor. Bir süredir soğuk havalara teslim olan Ankara’da sıcaklıklar düşmeye devam ediyor.

Havaların soğuması nedeniyle özellikle geceleri meydana gelen gizli buzlanma nedeniyle sizlere daha önce kaza haberleri sunmuştuk. Yeni haftada Meteroloji’den gelen verilere göre hem sıcaklıklar düşmeye devam edecek, hem de kar yağışı başlayacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan verilere göre Ankara’da haftanın en sıcak günü 28 Aralık Pazartesi olacak. 8 dereceye kadar çıkacak sıcaklıkların ardından Pazartesi gecesinden itibaren sıcaklıklar düşmeye devam edecek. Meteoroloji verilere göre gece saatlerinde -8 dereceye kadar düşecek hava sıcaklıkları Ankara’ya kar yağışını getiriyor.

Çarşamba günü 0 dereceye düşen sıcaklıkların ardından kar yağışı başlayacak ve Perşembe -4, Cuma ise -5 dereceye kadar düşecek. Ankara’da 30 Aralık Çarşamba, 31 Aralık Perşembe ve yeni yılın ilk günü 1 Ocak’da kar yağışı bekleniyor. Cuma günü hava sıcaklığı gündüz saatlerinde -5 dereceye kadar düşerek Ankaralılara zor anlar yaşatacak. Ankara Nokta Gazetesi olarak bizler de vatandaşlarımızı, özellikle trafiğe çıkacak vatandaşlarımızı dikkatli olmaları yönünde uyarıyor, can ve mal kaybı olmayan bir sene diliyoruz.

ankara-hava-durumu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.