Türkiye’nin dört bir yanında yeni yıl heyecanı yaşanırken, 55 milyon TL’lik milli piyango çekilişi için de biletler tükeniyor.

Her yıl yeni yıla girdiğimiz 31 Aralık gecesi çekilen ve büyük ikramiye dağıtan Milli Piyango‘nun yılbaşı özel biletlerinin büyük çoğunluğu tükendi. Alıcısı çok olunca korsan biletçiler de fırsattan yararlanıp vatandaşların umutlarıyla oynamaya devam ediyor. Vatandaşları korsan biletçilere karşı uyaran bilet bayileri sizleri bekliyor.

Özellikle Kızılay’da neredeyse adım başı seyyar biletçi bulunurken, bazı ünlü biletçilerin önünde uzun kuyruklar olduğu gözlemlendi. Biletçiler satışlardan memnun olduklarını dile getirirken Ankara’nın Nimet Ablası olarak ünlenen Nimet Altunkılıç’ın bilet sattığı alanda da uzun kuyruklar oluyor. Vatandaşların bilet alırken hem kaşe numarasına hem de Milli Piyango filigranına dikkat etmesi gerektiğini vurgulayan bilet satıcıları sahte bilet alıp umutlarını çöpe atmamalarını istedi. Kızılay’da Güvenpark’daki Noel Baba kıyafetli biletçi ise çocukların ilgi odağı oldu.

Biletlerin 50, 25 ve 12.5 Tl’den satışa çıktığı bu senenin büyük ikramiyesi tam 55 milyon TL. Vatandaşlara dağıtılacak toplam ikramiye ise 289 milyon 465 bin lira. Ankara Nokta Gazetesi olarak bizler de vatandaşlarımıza bu sene şansın gülmesini umud ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here