Ankara‘da dün gece yoğun bir şekilde bastıran sis ve buzlanma kazalara neden oldu.

Gece saatlerinde meydana gelen kazalarda 2 kişi yaralanırken, 1 kişinin durumunun ağır olduğu öğrenildi. Gece yarısı İnönü Bulvarı‘nda meydana gelen ilk kazada yollardaki buzlanma nedeniyle direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü önünde seyreden araca arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle hastaneye kaldırılan sürücüyü olay yerine gelen ambulans hastaneye götürürken durumunun ağır olduğu öğrenildi. Kazanın ardından bir süre trafikte aksama yaşanırken araçların çekicilerle yoldan kaldırılmasıyla trafik normal seyrine döndü.

Bir diğer kaza da Kızılay’da Atatürk Bulvarı üzerinde meydana geldi. Ulus istikametine doğru giden bir araca başka bir araç çarpıp kaçtı. Çarpmanın etkisiyle direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü yolun orta bölümünde yer alan direğe çarparak durabildi. Çarpmanın ardından direk devrilirken, sürücü hafif şekilde yaralandı. Gelen sağlık görevlileri tarafından ayakta tedavisi edilen sürücü, başka bir aracın kendisine çarpmasıyla beraber direksiyon hakimiyetini kaybettiğini belirtti.

Hem trafik ekipleri, hem de yol göstergelerinde gizli buzlanmaya karşı sıklıkla uyarılan sürücüler gizli buzlanmayı farkedemedikleri için kazalara sebebiyet verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here