Geçtiğimiz hafta Pazar günü sabaha karşı Keçiören’de bulunan Osmanlı Pazarı‘nda yangın çıkmış ve pazar tamamen yanarak kullanamaz hale gelmişti.

Yangının ardından esnafın yaralarını sarmak için harekete geçen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Keçiren Belediye Başkanlığı ve çeşitli sivil toplum kuruluşları bazı vaatlerde bulundu. Katıldığı bir toplantıda açıklamalar yapan Başkan Gökçek, Osmanlı Halk Pazarı’nın Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden yapılacağını belirtti.

Ayrıca hem Ankara Valiliği hem de Hükümet’in dükkanları yanan esnafa 30’ar bin lira para yardımında bulunacağını belirtti. Bu paranın 10 bini Ankara Valiliği tarafından 30 bini de Başbakanlık tarafından karşılanacak. Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci’nin katıldığı toplantıda Başkan Gökçek esnafa yeni pazar yeri için 3 seçenek sundu ve seçenekler arasından pazar yerinin yeniden ve aynen yapılması kararı çıktı.

Esnafın mağdur olmaması için hem faizsiz kredi hem de vergi ve borçlarının ertelenmesi gibi çalışmalarının da olacağını belirten Başkan Gökçek, tesisin kurulup esnafa teslim edilmesinin ardından Keçiören Belediyesi’nin de yardımlarda bulunacağını açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here