Ana sayfa Genel Türk Hackerlardan Ruslara Darbe

Türk Hackerlardan Ruslara Darbe

649
0
PAYLAŞ

Türk hacker grubu Ayyıldız TİM yayınladığı bildiride 20 bine yakın Rus vatandaşının bilgilerini ele geçirdiğini belirtti.

Türkiye’nin Rus Savaş uçağını Suriye sınırında düşürmesinin ardından iki ülke arasında başlayan gerilim her alanda artarak devam ediyor. Rusya’nın Türk mallarına koyduğu ambargolar, Rusya’daki Türk vatandaşların yaşadığı sıkıntılar, gözaltına almalar gibi olaylara bir yenisi de hacker grubundan geldi. Devlet eliyle uygulanan uygulamaların dışında bu sefer ünlü hacker grubu Anonymous’un nic.tr sunucularına ve internet hattına yönelik saldırıları eklendi.

Yapılan siber saldırılarla devlet sistemlerini yavaşlatan ve kamu kurumlarında çalışmayı güçleştiren hacker grubuna karşılık Türk Hacker Grubu Ayyıldız Tim karşılık verdi.

Ayyıldız Tim yayınladıkları mesajda 20 bine yakın Rus vatandaşının bilgilerini ele geçirdiklerini ve saldırılarını artarak devam ettirdiklerini belirtti. Yaptıklarının, yapacakları saldırının sadece ufak bir kısmı olduğunu belirten Ayyıldız Tim, ayrıca Rusya Ekonomi Bakanlığı’na ait web sitesini de erişime kapattıklarını belirtti.

Saldırıların artarak devam edeceğini ve Rus vatandaşların kişisel bilgilerinin indirilme işleminin devam ettiğini belirten Ayyıldız Tim’e internetten de destek mesajları yağdı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here