Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Boğaziçin Köprüsü’nden geçerken bir vatandaşın hayatını kurtardı.

Üsküdar’da bulunan Hazreti Ali Camisi‘nde Cuma namazını kılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Köprüsü’nden konvoyuyla beraber geçerken köprüde intihar girişiminde bulunan bir genci intihardan kurtardı.

Bir süredir psikolojik bunalımda olduğu öğrenilen bir genç, bugün öğle saatlerinde Boğaziçi Köprüsü’ne çıkarak intihar etmek istedi. Olay yerine gelen polisler genci vazgeçirmeye çalışırken, bu sırada köprüden geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, aracını durdurarak danışmanını gencin yanına gönderip yanına getirmesini istedi. Cumhurbaşkanının baş danışmanı Varank genci ikna etmekte zorlanırken, genç aracın içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğuna bir türlü inanmadı. En sonunda inanan genç intihardan vazgeçti ve Erdoğan’ın yanına götürüldü.

Erdoğan’ın ellerini öpen genç ailevi sorunlarının olduğunu ve bu yüzden intihar etmek istediğini belirtirken, Erdoğan bir süre gençle sohbet edip daha sonra aracıyla beraber karşıya geçti. Siirtli olduğu öğrenilen genç Cumhurbaşkanına teşekkür etti ve ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

Not: Haberin fotoğrafı Hürriyet’ten alıntıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.