Bu pazar Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 96. yıl dönümü kutlamaları nedeniyle Ankara’da bazı yolların trafiğe kapatılacağı açıklandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada trafik ve güvenlik tedbirleri alındığını ve bu çerçevede bazı önemli yolların trafiğe kapatıldığı belirtildi. Pazar günü sabah saat 11’de başlayacak etkinliklerin süreceği noktalar kısa süreli olarak kapatılacak. İlk olarak saat 11’de Tandoğan bölgesinde bulunan Gençlik, Akdeniz ve Fevzi Çakmak caddeleri yani Anıtkabir’e çıkan yollar kapatılacak. Ardından saat 13:15’de Dikmen caddesi güzergahı ve Keklikpınarı bölgesi trafiğe kapatılacak.

Yapılacak 80. Büyük Atatürk Koşusu nedeniyle de Dikmen, Cevizlidere, Türk Ocağı, Gençlik Caddesi, Akdeniz Caddesi ve Anadolu Meydanı güzergahları kısa süreli ulaşıma kapatılarak koşunun güvenli bir biçimde yapılması sağlanacak.

En son ve en önemli nokta ise saat 3’de Ankara Tren Garı önünden başlayacak Seymen Alayı yürüyüşü nedeniyle, Gar’dan Ulus’a gidecek yolların kapanacak olması. Bu yolların merkeze çıkan bağlantı noktaları olması nedeniyle trafiğin aksamasına neden olacak en önemli güzergah olarak belirtmek gerekiyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.