Başkent Ankara‘da bugün ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü nedeniyle anma programı düzenlenecek. Anma programı nedeniyle bazı yollar sabah saatlerinden itibaren trafiğie kapatılacak.

Ankara Valiliği‘nden yapılan yazılı açıklamada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. yıl dönümü anma törenleri kapsamında yarın Anıtkabir’e yapılacak ziyaretler dolayısıyla, Gençlik Caddesi ve caddeye bağlanan tüm sokaklar (çift yönlü), Akdeniz Caddesi ile caddeye bağlanan tüm cadde ve sokaklar (çift yönlü), Anıt Caddesi ve caddeye bağlanan tüm cadde ile sokaklar (çift yönlü), Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’nin 77. ve 84. sokaklar arasında kalan bölümünün (çift yönlü) saat 06.00’dan ziyaretlerin sonuna kadar araç trafiğine kapatılacağı bildirildi.

Vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için araç trafiğine kapatılacak yollara ilişkin durumu dikkate almalarının faydalı olacağı belirtildi.

Öte yandan, Anıtkabir’de 09.00-10.00 saatlerinde resmi törenler gerçekleştirileceğinden vatandaşların saat 10.00’dan sonra Anıtkabir’i ziyaret etmelerinin uygun olacağı, Anıtkabir’in saat 22.00’ye kadar ziyaret edilebileceği kaydedildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here