Ankara‘da Güneydoğu’da ve Doğu’da terörle mücadelede gazi olan Astsubay Çavuş 23 yaşındaki Muzaffer Oktay ve Jandarma Uzman Çavuş 27 yaşındaki İbrahim Kızılkaş şehir magandaları tarafından önce trafikte taciz edilerek takip edildi, benzinliğe sığınan gaziler burada darp edildi.

Sol bacağını kullanamayan İbrahim Kızılkaş’ın kullandığı engelliler için özel yapım 06 EF 2415 plakalı otomobilin içinde bulunan eşi Seda Kızılkaş, 2 yaşındaki çocukları Ada Kızılkaş, belden aşağısı tutmayan arkadaşı gazi Muzaffer Oktay, annesi Kadriye Oktay, kız kardeşi Gamze Oktay Eskişehir yolunda ilerlerken plakası belirlenemeyen ticari araç içerisindekilerle yol verme tartışması yaşadı.

Bir AVM’nin önünde ticari araçla önlerini kesen 4 kişi gazi ve ailelerinin bulunduğu otomobili tekmelemeye başladı. Saldırganlardan kaçan gaziler ve ailelerinin bulunduğu otomobil yaklaşık 3 kilometre sonra yol kenarındaki bir benzin istasyonuna girerek buraya sığınmak istedi. Ancak arkalarından takip eden öfkeli 4 kişi ticari araçlarından inerek gazilerin bulunduğu otomobilin camlarını kırmaya başladı.

Gazi Muzaffer Oktay’ı otomobilin içerisinde, İbrahim Kızılkaş’ı ise koltuk değnekleriyle ayakta durmakta zorlanmasına aldırış etmeden otomobilin dışına çıkartarak darp ettiler. Bu sırada otomobilden inerek olayı durdurmaya çalışan aileleri ve henüz 2 yaşındaki çocuklarına da saldıran öfkeli grubu benzin istasyonu çalışanları güçlükle durdurabildi.

Gazilerin saldırıya uğradığı haberini alarak hastaneye koştuğunu belirten Avukat Mustafa Sait Aksu, “İki gazimiz yanlarında aileleri ile seyahat ederken sebepsiz yere bir saldırıya uğruyorlar. Gazi olduklarını belirttikleri halde saldırı devam ediyor. Kendileri belden aşağısı felçli iki gazi olarak ağır şekilde darp ediliyorlar. Bu tabi bizim ve tüm Türk toplumunun vicdanını yaralayan bir olay. Biz adalete güveniyoruz. Türk adaletinin en ağır cezayı vereceğine inanıyoruz. Bende gazilerimizin avukatı olarak bunun için gerekli her şeyi yapacağımız konusunda müsterih olmalarını istiyorum.” diyerek olayı yakından takip ettiğini söyledi.

Ankara’da, trafikte tartıştıkları gaziler Muzaffer Oktay ve İbrahim Kızılkaş ile yanlarındaki aile bireylerini darp ettikleri iddiasıyla 6 kişi gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Tamer Görkem ve Doğan Çiçek tutuklandı, B.Y., O.S., E.K. ve B.Ö. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here