İstifası istendiği AK Parti yönetimi tarafından reddedilmeyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, akşam saatlerinde Beştepe’ye giderek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeye başladı.

Görüşmenin ardından Gökçek’in istifa edeceği konuşulurken, bu görüşmenin bir pazarlık görüşmesi olduğu ve Gökçek’in istifa ettikten sonra siyasette aktif rol almaya devam etmek istediği iddia ediliyor.

Görüşmenin kısa süre içerisinde sona ereceği ve Gökçek’in kaderinin bu gece belli olacağı iddia ediliyor.

Haber 06 ekibinin Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edindiği bilgilere göre Gökçek görüşmenin ardından istifa edecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Ankara, Bursa, Balıkesir, Uşak, Niğde, Nevşehir Belediye Başkanlarının istifalarını istediği de iddia edilirken bu iddialar dün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’a da soruldu. Bozdağ, soruya net yanıt vermekten kaçınırken sorunun parti sözcüsüne sorulmasını istedi.

Melih Gökçek’in yerine Altındağ’da önemli işlere imza atan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki‘nin geleceği konuşuluyor.

Melih Gökçek’le Veysel Tiryaki arasındaki soğukluğun herkes tarafından bilinmesi ve Gökçek yerine Tiryaki isminin anılması Gökçek’in partiden ve koltuktan güzel bir şekilde ayrılmayacağının ipuçları içerdiği iddia edilirken, Tiryaki’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından sık sık iltifat alması iddiayı doğrular nitelikte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here