Haber06.net Özel Haber – AK Parti içinde başlayan belediye başkanlarını tasfiye hareketine İstanbul’da Kadir Topbaş’ın gönderilmesiyle start verilmiş ve Düzce Belediyesi ile devam edilmişti. Geçtiğimiz günlerde de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifa ettirileceği haberi gündeme bomba gibi düşmüş, Melih Gökçek olayı yalanlarken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, “yok ama olmayacağı anlamına gelmez” diyerek Başkan Gökçek’e gözdağı vermişti.

Her ne kadar reddedilse de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in gitmesine artık kesin gözüyle bakılırken yerine Altındağ’da önemli işlere imza atan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki‘nin geleceği konuşuluyor.

Melih Gökçek’le Veysel Tiryaki arasındaki soğukluğun herkes tarafından bilinmesi ve Gökçek yerine Tiryaki isminin anılması Gökçek’in partiden ve koltuktan güzel bir şekilde ayrılmayacağının ipuçları içerdiği iddia edilirken, Tiryaki’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından sık sık iltifat alması iddiayı doğrular nitelikte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here