Yıllardır eski garın önünde hizmet veren Gar Taksi Durağı’nın yeni açılan Yüksek Hızlı Tren Garı‘nda durak verilmemesi itirazı sonuç buldu ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek yeni durağın müjdesini verdi.

Hızlı tren gar işletmesinin durak vermek için aylık 80 Bin TL istediği, taksici esnafının da bu parayı verememesi nedeniyle, gar önünde durduklarında işletmenin şikayeti üzerine sürekli ceza yedikleri geçtiğimiz günlerde Haber06 ekibimiz tarafından haberleştirilmişti. Ayda 30 bin liraya yakın trafik cezası ödeyen taksicilerin sesini Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek duydu ve taksi durağı müjdesini verdi. “Gar’ın önünde size bir durak yapacağız, orta kısımdaki göbeği de depolama alanı yapacağız.” diye açıklama yapan Gökçek’e Gar Taksi esnafı teşekkür etti.

Twitter’dan, “Gar taksici esnafı ile inşallah bayram ertesi toplanıp, konularını kendilerinin istediği tarzda çözeceğiz. Merak etmesinler” tweet’ini paylaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, önceki gün de Gar Taksi Durağı taksicileriyle buluştu.

Salonu dolduran 200’e yakın taksici esnafına yeni durak ve depolama alanı müjdesi veren Gökçek, şunları söyledi:
“Allah nasip ederse, YHT Garı’nın önünde size bir durak yapacağız, açıkta oturmayın. Orta kısımda, Celal Bayar Bulvarı üzerinde bir göbek var. O göbeği de depolama alanı yapacağız, başka yer yok.”

Büyükşehir Belediyesi’ndeki toplantıya ayrıca Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Asım Balcı, EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu, EGO Ulaşım Daire Başkanı Mümtaz Durlanık, Ankara Zabıta Daire Başkanı Abdurrahman Karabudak ve Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Yiğiner de katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here