Mardin Ankara seferini yapan bir yolcu otobüsü Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde kontrolden çıkarak tıra arkadan çarptı. Kazada 3 kişi ölürken çok sayıda kişi de yaralandı.

Sabah saatlerinde Gölbaşı’nda meydana gelen kazada Mardin’den Ankara’ya gelen yolcu otobüsü kontrolden çıkarak önünde seyreden mısır yüklü tıra arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle 3 kişi hayatını kaybederken çok sayıda kişi de yaralandı. Ölü ve yaralıların otobüste sıkıştığı gözlenirken itfaiye ekipleri sıkıştıkları yerden kurtarmak için yoğun çaba sarfetti.

Kazanın ardından bölgeye çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edilirken, aralarında yaşlı ve çocukların da bulunduğu yaralılar ambulanslarla tedavi edilmek üzere Ankara’nın çeşitli hastanelerine götürüldü. İtfaiye ekipleri, otobüsün içinde sıkışarak hayatını kaybeden şahısların cenazelerini kurtarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Kazanın ardından yolun 3 şeridi trafiğe kapandı. Polis ekipleri, başka kazaların yaşanmasına engel olmak için trafik önlemleri aldı.

Kaza ile ilgili soruşturma sürdürülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here